Alkaran

Elfka, 21 let (už dlouho ale ne!)

Stalo se až příliš moc událostí. Ukázala se Akasha, objevila se Sinya – a ona to tu musí všechno řídit. A do toho všeho vpadl jako noční můra Dorregay, o kterém si myslela, že se ho už nadobro zbavila. Naštěstí se opět ukázalo, jak skvělá šermířka je a že ani kouzla proti ní neobstojí, a tak nemá potřebu obávat se věcí příštích. Musí jen s Akashou vymyslet plán, jak zabít Dorregaye, aby měly konečně klid.

Rilwen

Elfka, 17 let

V nouzi největší se ukázalo, že i Ril umí vzít zbraň do ruky a zachránit sebe i Alkaran. A dokonce se na ni provalilo, že se někde naučila kouzlit. Nicméně je stále ta skromná, tichá holčička, jako byla odjakživa. Ale potom, co se objevila Sinya a Menion se o ni začal starat – Rilwenin pohled trochu ztvrdl.

Menion

Půlelf, 21 let

Když osvobodili Sinyu, ujmul se role jejího ochránce, jak mu jeho dobré vychování velí. Za to se mu ale dostalo od Rilwen ošklivých pohledů. A když zachránil Alkaran a ukázal tak svoje výjimečné kvality jako lékaře, Alkaran mu sice byla chvíli vděčná, ale zdá se mu, že teď, když Al vidí, že ji může vysekat skoro z každého ošklivého zranění, její sebevědomí a ochota riskovat možná přerostly únosnou mez.

Akasha

Elfka, 101 let

Stále ještě mladá elfí dáma, Damiánova žena; do Westgardu ovšem přijela tajně, aby se u Alkaran naučila šermovat. Překvapivě zjistily, že mají stejného nepřítele – a že budou muset napnout všechny síly k tomu, aby ho porazily. Akasha už má na tyto střety až moc ošklivou vzpomínku… Ale za ty dva měsíce, co bydlí ve Westgardu, se její šerm rapidně zlepšil ^_~

Sinya

Lidská dívka, vypadá asi na 16 let

Snad nikdo by si tu o sobě nechtěl něco přečíst víc, než ona sama. Osvobozená před smrtí na oltáři sekty, nepamatuje si nic ze svého předchozího života. Kromě malinkých střípků, které se jí tu a tam vynoří odkudsi z paměti a které ji a její přátele spíš matou, než pomáhají. Je velmi slušně vychovaná a slečně Alkaran je moc vděčná, že ji zachránila a nechala ji bydlet u sebe doma. Proto se ji to všechno aspoň snaží odčinit prací doma, takže se chová spíš jako služka – a to všechny v domě znervózňuje.

Dorregay

Elf, věk neznámý, ale asi určitě přes 150 (naši elfové se dožívají zhruba 250)

Po kontinentu kolují pověsti o Červeném kouzelníku, který se vyžívá v ohni a který jde tvrdě za svými cíli, ať jsou jakékoliv. (A které nebývají nikdy pro obecné blaho.) Nikoho ve Westgardu nenapadlo dávat Dorregaye a jeho dohromady, až na to přišla Alkaran a její přátelé. (Přišla? Dorregay jí to řekl ^_^.) Jo – Alkaran s ním chvíli chodila, když byla malá (v patnácti). Je to její první láska, na kterou by nejraději zapomněla. Takových, jak je ona, už měl Dor tisíce ^_- (No, to trošku přeháním ^__^;) Dorregay je sobecký a trochu sadistický kouzelník bez jakýchkoliv výčitek. A taky velice dobrý kouzelník se specializací na ohnivá kouzla. Je to zkušenější kouzelník, nežli je Damián šermíř! Pokud na sobě nemá plášť, tak vidíte jeho červenou vestu i kalhoty se zlatou výšivkou plamenů. A pokud setkání s ním přežijete, tak jen proto, že mu připadáte neškodní. A abych nezapomněl – na levé tváři má (dívky by řekly romantickou) jizvu. Vůbec to je takový trochu hezounek. A teď má jizvu i na břiše, po zásahu Alkaran. Rozhodně na něj je ve Westgardu vydán zatykač, a tak se dá předpokládat, že se ve městě neukáže a že se vzpamatovává někde v ústraní; mimo město.

Pokračovat epizodou V