2011-04-19 08:48:43

A jéje, ten Westgard stále stojí!

Já vím, já vím, Westgard se odmlčel už kolem Vánoc, bez toho aniž bych něco řekl. Po Vánocích jsem se totiž stěhoval, což mne na pár týdnů zaměstnalo a vyčerpalo – a pak jsem se ke kreslení nijak nemohl dostat. Když už něco bylo, pak to byly nenáročné obrázky pro jednu onlineovku a další, které zůstaly jen lehce nahozené v náčrtku:

A nebo další rychlé věci, co člověku nezaberou víc, jak půl až tři čtvrtě hodinky, a na kterých si začínám osahávat barvičky a malbu. To je velký rozdíl mezi stránkou komixu, která mi zabere nejméně dva večery. Na kreslicí potřeby jsem teda sahal fakt málo, a když, tak jen na něco hodně rychlého. Jako je například toto:

Vějíř

Snad si ještě pamatujete na epizodku Alchymie, která tu visí před aktuální epizodou. Byla původně určená pro komixový sborník Vějíř 2, kam jsem se ji ale nakonec rozhodl nedat, protože jsem s ní nebyl spokojený. Letos mám šanci na opravný pokus. Právě se blíží uzávěrka Vějíře 3 a já se do ní snažím vytvořit další kraťoučkou Westgardí epizodku. Bohužel stav nyní vypadá tak, že musím během několika týdnů udělat 7 stránek – a vy, co znáte moji rychlost, už asi tušíte, že to vůbec nebude procházka růžovým sadem. Pro online Westgard to bohužel znamená, že se nejmíň měsíc nové stránky ještě nedočkáme, ale snad z toho nakonec bude zábavná příhoda.

Scénář k dalším stránkám se mi válí pořád na stole, připravený je… jen prostě nebyla moc šance, a následně i chuť a síla ho nakreslit.

Tak držte palce, ať to stihnu – a ať mi zbude síla na pokračování tady :) No a abyste věděli, že nekecám, tak tady je něco na navnazení:

Novější blog    Starší blog