2010-11-14 21:47:36

Barvy barvy barvičky

Dřív, když jsem dělal Westgard černobíle, jsem se s tím nesetkával, nicméně celou nynější barevnou epizodu mne pronásleduje jedna otravná věc. Posun barev při exportu a otevírání v jiných programech.

Stránky barvím ve Photoshopu (CS3) a lettering a vektorovou grafiku, jako jsou bubliny, provádím v Corelu 12. Corel mi ale po importu barevného tiffu mění barvy (lehce je zbělá a zamží), ačkoliv jsem kde se dalo nastavil barevný profil Adobe RGB, ve kterém v PS dělám. Nad nastavováním a marnými pokusy jsem strávil jeden, dva hezké večery, až jsem si vytvořil jiné workflow, o kterém jsem si myslel, že je neprůstřelné. No, není.

Corel používám stále, ale exportuji z něj pouze bubliny a texty, nikoliv zbylou grafiku. Vrstvu s bublinami pak přidávám ve Photoshopu, takže starosti s interpretací barvy Corelem mi odpadly. Nicméně nyní mám problémy s exportem z Photoshopu do JPG.

Obrázek, který mi vypadne, se totiž chová, jako kdyby u sebe neměl informaci o barevném prostoru. Což chápu, že to stejně většina prohlížečů neumí zpracovat, takže to je i zbytečné. Ale očekával jsem, že export (Save for Web) se zaškrtnutým zaškrtávátkem Convert to sRGB dokáže uložit obrázek tak, aby i v profilu sRGB vypadal tak, jak vypadá u mne na pracovní ploše Photoshopu. Ač se rozdíly nejvíc projevují v zelenomodrých barvách, nemyslím si, že by právě tyhle barvy byly ty, které jsou k dispozici pouze pod Adobe RGB a ne pod sRGB.

Na obrázku níže se můžete podívat na to, jak vypadají barvy v Photoshopu (nalevo) a jak vypadají barvy po exportu (napravo, nebo ostatně celá stránka výše). Nad řešením stále bádám a až budu mít jasno, budu moci všechny stránky od začátku komixu opravit. (P.S. Alky má na prvním obrázku na čumáčku kurzor :))

Prozatím – se omlouvám za případné jedovaté odstíny.

Novější blog    Starší blog